przygody_buggy_ego_i_spolki

Przygody Buggy'ego i spółki to pierwsza historia okładkowa, przedstawiająca losy Buggy'ego i jego załogi, po tym jak został pokonany przez Monkey D. Luffy'ego w miasteczku Pomarańczowym. Ukazała się pomiędzy rozdziałami 35 i 75 (tomy 4-9) i składa się łącznie z 30 odcinków (28 odcinków plus dwa bonusowe odcinki z serii Przygody Ritchiego i spółki).

Buggy, który po porażce z Luffy'm posiadał ze swojego ciała jednie głowę, dłonie i stopy, desperacko uciekał na małej tratwie przed goniącymi go walczącymi rybami. Tymczasem Moji i Cabaji, ranni i pokonani, uciekli z miasteczka Pomarańczowego.

Buggy'emu udało się dotrzeć na nieznaną wyspę, na której polował na ptaka, którego chciał zjeść. Plany jego pokrzyżował jednak wielki ptak, który jak się okazało sam by coś zjadł. Buggy próbował przechytrzyć ptaszysko, wykopując dół i zastawiając pułapkę, jednak ptak okazał się na to zbyt sprytny. Buggy prawie został zjedzony, jednak ponieważ okropnie smakował, został wypluty wysoko w powietrze i wylądował na innej wyspie, zamieszkałej przez różne dziwne zwierzęta. Wyspa ta okazała się wyspą Dziwnych Zwierząt, na której Buggy został zaatakowany przez Gaimona. Ostatecznie jednak dwójka ta zawarła rozejm, gdyż Gaimon uznał Buggy'ego za kolejne dziwne zwierzę.

Buggy następnego dnia, korzystając z okazji, uciekł z wyspy. Został jednak zaatakowany przez kraba, który zniszczył jego tratfę. Z pomocą przyszła mu tajemnicza kobieta, która pokonała kraba i uratowała Buggy'ego. Okazało się, że kobieta ta poszukiwała Monkey D. Luffy'ego, na którym pragnęła się zemścić. Buggy od razu rozpoznał Słomkowego Kapelusza, a że i on żywił do niego wielką urazę, postanowili zawrzeć wspólny sojusz, w celu dorwania Luffy'ego. Kobietą tą później okazała się Alvida.

Pozostali członkowie pirackiej załogi Buggy'ego, będąc przekonani o śmierci swojego kapitana, zorganizowali dla niego pogrzeb, układając pod nagrobkiem pozostałe części jego ciała. Następnie, aby wyłonić kolejnego kapitana załogi, do walki stanęli Moji i Cabaji. Ich pojedynek trwał 12 godzin, jednak żaden nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Tymczasem Ritchie, który miał sen o zastaniu kapitanem, w czasie lunatykowania znokautował Moji'ego i Cabaji'a i został okrzyknięty nowym kapitanem załogi Buggy'ego, znanej od teraz piracką załogą Ritchiego.

Panowanie Ritchiego nie trwało jednak zbyt długo, gdyż załoga została zaatakowana i rozbita, przez zamieszkujących wyspę tubylców.

Tymczasem Buggy odnalazł swój statek, co wywołało u niego zachwyt. Radość ta jednak szybko minęła, gdy na wyspie natrafił na znokautowanych Moji'ego i Cabaji'a. Tubylcy natomiast okazali się kanibalami i wrzucili Ritchiego z resztą załogi do wielkiego kotła. Ich zainteresowanie wzbudziły również związane części ciała Buggy'ego, które postanowili rozwiązać. Te jednak zaatakowały kanibali, uwalniając Ritchiego i resztę załogi z opresji. Okazało się, że na pobliskim klifie stał Buggy, już ze swoim pełnym ciałem, a wraz z nim Moji, Cabaji i Alvida. Pokonali oni pozostałych tubylców, a następnie załoga świętowała powrót swojego kapitana.

r35.jpg
Odc. 1 „Dalsze przygody Buggy'ego i spółki”
Rozdział 35
r36.jpg
Odc. 2 „Moji i Cabaji”
Rozdział 36
r37.jpg
Odc. 3 „Przygody Buggy'ego”
Rozdział 37
r39.jpg
Odc. 4 „Buggy i wielki ptak”
Rozdział 39
r40.jpg
Odc. 5 „Pojedynek na przebiegłość”
Rozdział 40
r42.jpg
Odc. 6 „Podniebna podróż, część 2”
Rozdział 42
r43.jpg
Odc. 7 „Upadek na wyspie dziwnych zwierzaków”
Rozdział 43
r46.jpg
Odc. 8 „Potyczka w lesie sądu”
Rozdział 46
r47.jpg
Odc. 9 „Ty też jesteś dziwne zwierzę!”
Rozdział 47
r48.jpg
Odc. 10 „Pożegnanie z przyjaciółmi”
Rozdział 48
r50.jpg
Odc. 11 „Walka z potężnym krabem”
Rozdział 50
r51.jpg
Odc. 12 „Tajemnicza piratka”
Rozdział 51
r53.jpg
Odc. 13 „Poszukiwany”
Rozdział 53
r54.jpg
Odc. 14 „Sojusz piratów”
Rozdział 54
r55.jpg
Odc. 15 „Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach, kapitanie”
Rozdział 55
r57.jpg
Odc. 16 „Walka o sukcesję”
Rozdział 57
r58.jpg
Odc. 17 „Po 12 godzinach ciężkiej walki”
Rozdział 58
r59.jpg
Odc. 18 „Szał! Ritchie śniący na jawie”
Rozdział 59
r60.jpg
Odc. 19 „Zwycięstwo! Początek pirackiej załogi Ritchiego”
Rozdział 60
r62.jpg
Odc. 1 „Plemię niedźwiedziołapych - rdzenni mieszkańcy wyspy”
Rozdział 62
r63.jpg
Odc. 2 „Koniec Ritchiego i spółki”
Rozdział 63
r65.jpg
Odc. 20 „Jest! To mój statek!”
Rozdział 65
r66.jpg
Odc. 21 „Bajka o bananie: ktoś ich chy-bana-napadł?”
Rozdział 66
r67.jpg
Odc. 22 „Ritchies au vin (załoga Ritchiego duszona w czerwonym winie)„
Rozdział 67
r68.jpg
Odc. 23 „Podejrzane części ciała”
Rozdział 68
r71.jpg
Odc. 24 „Rozszalałe części ciała!”
Rozdział 71
r72.jpg
Odc. 25 „Tajemniczy cień na horyzoncie”
Rozdział 72
r73.jpg
Odc. 26 „Czekaliście na mnie, psubraty!?”
Rozdział 73
r74.jpg
Odc. 27 „Parada!!!”
Rozdział 74
r75.jpg
Odc. 28 „Kapitanie nasz, kapitanie!!!”
Rozdział 75