van_augur

„Naddźwiękowy” Van Augur jest snajperem, jednym z dziesięciu kapitanów-gigantów i dowódcą trzeciego statku w pirackiej załodze Czarnobrodego.

Van Augur
vanaugur.jpg
wiek: 27 lat
diabelski owoc: Tel-teleportowoc
pochodzenie: East Blue
debiut: Rozdział 222
status: żyje
wzrost: 340 cm
urodziny: 5 października
grupa krwi: X

„Naddźwiękowy” Van Augur jest snajperem, jednym z dziesięciu kapitanów-gigantów i dowódcą trzeciego statku w pirackiej załodze Czarnobrodego.

vanaugur1.jpg

Augur jest szczupłym, wysokim mężczyzną o jasnobrązowych włosach, które sięgają mu do szyi. Posiada na twarzy niewielki zarost oraz nosi specjalne okulary, które z lewej strony są zwyczajne, natomiast z prawej składają się z dużego okrągłego szkła z narysowanym celownikiem.

Na co dzień nosi duży czarny kapelusz, z dwoma długimi rogami wystającymi na obie strony. jasnoniebieską koszulę w luźnymi rękawami, czarne spodnie i buty, a także długi czarny płaszcz. Praktycznie nie rozstaje się ze swoim niezwykle długim karabinem Senriku, który nosi oparty na swoim ramieniu.

Augur jest osobą niezwykle spokojną, która potrafi na chłodno ocenić większość sytuacji i analizować je analitycznie. Rzadko okazuje emocje i zwykle posiada ponury wyraz twarzy, często wypowiada się również w sposób bardzo formalny. Wydaje się być osobą pozbawioną skrupułów. Jest niezwykle lojalny wobec swojego kapitana Marshall D. Teacha i podobnie jak on mocno wierzy w przeznaczenie.

Van Augur jest niezwykle uzdolnionym snajperem, który dysponuje świetnym wzrokiem i ponadprzeciętnym talentem strzeleckim.

🗡 Broń

W walce korzysta z długiego karabinu o nazwie Senriku.

❦ Diabelski owoc

W trakcie przeskoku w czasie, Augur zdobył moc diabelskiego owocu typu Paramecia - Tel-teleportowocu, który umożliwia mu przenoszenie siebie i innych w dowolne miejsce. Obecnie nie wiadomo jak duży jest zasięg tej umiejętności jednak fakt, że jest w stanie uczestniczyć w różnych wydarzeniach w Nowym Świecie, które miały miejsce w krótkich odstępach czasu, czyni go niezwykle użytecznym członkiem załogi. Jak sam stwierdził, nie udało mu się jeszcze w pełni opanować mocy swojego owocu, dlatego nie zawsze jest w stanie przenieść się dokładnie tam gdzie chce.

Techniki z których korzysta w walce:

  • Warp (przeniesienie) - podstawowa technika w której Augur przenosi sobie lub inną osobę w dowolnie wybrane miejsce.

Przeszłość

Niewiele wiadomo o przeszłości Augura. Urodził się na East Blue i na pewnym etapie historii dołączył do pirackiej załogi Czarnobrodego, stając się jednym z czterech jego pierwszych podwładnych.

Uczestniczył w ataku załogi na wyspę Drum zmuszając króla Wapola do ucieczki ze swojego królestwa.

Według wczesnych koncepcji pierwotnie miał się nazywać Van Wagotto.

Jego ulubionym daniem jest Yaminabe Pot Luck - posiłek z gorącego garnka, do którego składniki przynosi każdy z uczestników. Poszczególne składniki utrzymywane są w tajemnicy, a danie przygotowuje się w ciemności (stąd jej nazwa - yaminabe oznacza ciemny garnek).