wyspa_zgrywam-twardziela

Wyspa Zgrywam-twardziela
karaibari.jpg
region: Grand Line - Nowy Świat
debiut: Rozdział 803

Wyspa Zgrywam-twardziela położona jest na Grand Line w Nowym Świecie i obecnie jest siedzibą organizacji Cross Guild. Dawniej znajdowała się tu baza operacyjna pirackiej firmy spedycyjnej Buggy's Delivery.

Wyspa porośnięta jest palmami, posiada również liczne góry.

Po wielkiej Wojnie na szczycie Buggy otrzymał od Globalnego Rządu propozycję zostania jednym z Królewskich Wojowników Mórz. Razem ze swoją załogą, Alvidą i resztą sojuszników, a także dzięki pożyczce udzielonej im przez Crocodile’a, założyli na wyspie piracką organizację spedycyjną Buggy's Delivery. Buggy objął w niej stanowisko prezesa, a dzięki swojemu nowo zdobytemu tytułowi jego firma stała się znana i zaczęła się szybko rozwijać.

Kiedy system Królewskich Wojowników Mórz został rozwiązany, wyspa została otoczona przez okręty wojenne marynarki, które miały za zadanie schwytanie Buggy'ego i jego sojuszników. Został jednak niespodziewanie uratowany przez nagłe pojawienie się Crocodile, który zatopił wroga flotę. Miał on zamiar założyć nową organizację i chciał odzyskać pożyczone Buggy'emu pieniądze. Ten nie mając za co spłacić swojego wierzyciela, zaproponował by Crocodile wykorzystał stworzoną przez siebie firmę jako podstawę nowej organizacji Cross Guild.