alfa

Alfa jest agentką organizacji CP8.

Alfa
alfa.jpg
debiut: Rozdział 1100
status: nieznany

Alfa jest agentką organizacji CP8.

Była odpowiedzialna za pilnowanie Jewelry Bonney jako zakładniczki, w ramach zabezpieczenia umowy zawartej pomiędzy Globalnym Rządem i Bartholomew Kumą.

Alfa jest wysoką, szczupłą kobietą o długich, jasnych włosach. Nosi okulary i korzysta ze szminki.

W trakcie wykonywania swojej misji, nosiła strój pielęgniarki z długimi pończochami i płaszczem na plecach.

Alfa jako pielęgniarka wydawała się niezwykle miła i uczynna, jednak w rzeczywistości jest osobą bezwzględną, okrutną i bezduszną.

Przeszłość

Trzy i pół roku temu, Alfa przybyła do kościoła Kumy w królestwie Sorbet, aby zając się opieką nad Jewelry Bonney w trakcie jej rocznej rekonwalescencji po chorobie szafirowych łusek. Tak naprawdę była jednak agentką CP8, która miała za zadanie pilnować, aby Bartholomew Kuma wywiązał się ze swojej umowy z Globalnym Rządem, przetrzymując Bonney jako niczego nieświadomą zakładniczkę.

alfah1.jpg

Przez wiele następnych miesięcy, ilekroć wraz z gazetami przychodziły listy od Kumy, niszczyła je wszystkie aby żaden z nich nie trafił do Bonney. Codziennie podawała również dla córki Kumy specjalne lekarstwo, które tak naprawdę było zwykłą lemoniadą. Gdy Bonney miała 9 i pół roku, oznaki choroby szafirowych łusek całkowicie zniknęły i zapragnęła ona wyjść na zewnątrz. Na to stanowczo nie zgodziła się Alfa i stwierdziła, że Bonney nie może opuszczać kościoła aż do swoich 10 urodzin.

Po tym jak królowa wdową Conney dowiedziała się, że Alfa tak naprawdę jest agentką Cipher Pol, a Bonney jest już od dawna zdrowa, wymyśliła plan ucieczki. Bonney zmanipulowała swój wiek stając się bardzo podobną do starej królowej i obie zamieniły się miejscami. Gdy Bonney udało się wypłynąć na morze, Alfa przejrzała podstęp i ruszyła w pościg. Gdy prawie ją dogoniła, Bonney korzystając z mocy swojego diabelskiego owocu, powiększyła swoją ręką tak jakby była z gumy i zadała Alfie potężny cios wrzucając ją do wody.

Imię i wygląd Alfy są bardzo podobne do Kalify - innej agentki Cipher Pol, która należy obecnie do CP0.