franky

„Cyborg” Franky jest cieślą okrętowym w pirackiej załodze Słomkowego Kapelusza. Jest siódmą osobą, która dołączyła do załogi, po wydarzeniach na Enies Lobby. Urodził się jako Cutty Flam na South Blue.

Franky
franky.jpg
wiek: 36 lat
nagroda: ฿ 394,000,000
pochodzenie: South Blue
debiut: Rozdział 329
status: żyje
wzrost: 240 cm
urodziny: 9 marca
grupa krwi: XF

„Cyborg” Franky jest cieślą okrętowym w pirackiej załodze Słomkowego Kapelusza. Jest siódmą osobą, która dołączyła do załogi, po wydarzeniach na Enies Lobby.

Urodził się jako Cutty Flam na South Blue. Mając cztery lata został porzucony przez swoją rodzinę i trafił do miasta Water 7. Tam został członkiem Tom's Workers, gdzie uczył się swojego fachu pod okiem legendarnego cieśli Toma. Na skutek intrygi, w którą został wplątany przez Cipher Pol, uległ poważnemu wypadkowi i zmuszony został przekształcić swoje ciało w cyborga. Powrócił do Water 7 jako Franky, stając na czele rodziny zajmującej się złomowaniem statków.

Początkowo Franky był wrogiem załogi Słomkowych, jednak okoliczności zmusiły ich do zawarcia sojuszu. Jego marzeniem jest zbudowanie statku i opłynięcie nim całego świata. Aby je spełnić zbudował Thousand Sunny i dołączył do załogi.

W momencie, w którym poznajemy Franky'ego, ma on 34 lata.

Dzień jego urodzin to 9 marca.