pedro

„Nadrzewny” Pedro był norką o cechach jaguara i dowódcą Strzegących Wielorybiego Lasu na Zou. Dawniej był kapitanem pirackiej załogi Noxa, wraz z którą wyruszył na poszukiwanie Poneglyphów.

Pedro
pedro.jpg
wiek: 32 lata
utracił 50 lat z długości życia
nagroda: ฿ 382,000,000
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 805
status: nie żyje
wzrost: 233 cm
urodziny: 16 czerwca
grupa krwi: F

„Nadrzewny” Pedro był norką o cechach jaguara i dowódcą Strzegących Wielorybiego Lasu na Zou.

Dawniej był kapitanem pirackiej załogi Noxa, wraz z którą wyruszył na poszukiwanie Poneglyphów. Dość szybko wyznaczono wysoką nagrodę na jego liście gończym w wysokości ฿ 382,000,000. Jego podróż dobiegła końca na Totto Land - terytorium Big Mom, gdzie załoga Noxa poniosła sromotną klęskę, a Pedro zapłacił za to wysoką cenę, tracąc oko i 50 lat życia.

Ponownie powrócił na Totto Land, aby wspomóc Luffy'ego, w ramach operacji ratowania Sanjiego. Poświęcił swoje życie, by umożliwić Słomkowym ucieczkę.

Przeszłość

26 lat temu, gdy piracka załoga Rogera odwiedziła Zou, Pedro poprosił Rogera i Odena, by zabrali go ze sobą w morze. Roger kazał mu pozostać w królestwie norek, gdyż jego czas na stanie się sławnym jeszcze nie nadszedł. Jakiś czas później Wanda przekazała Pedro informację o egzekucji Rogera.

13 lat później, Pedro stanął na czele wyprawy Noxa - składającej się tylko z norek ekspedycji, której celem było odnalezienie Poneglyphów. Pomimo, że planowali być jedynie odkrywcami i poszukiwaczami przygód, Globalny Rząd szybko uznał ich za przestępców i wyznaczył za ich głowy nagrody, uznając ich za piracką załogę. W pewnym momencie, Pedro oddzielił się od reszty załogi i po 3 latach, wraz z Zepo, wyruszył do Totto Land, by odnaleźć znajdujący się tam Poneglyph. Poniósł tam jednak całkowitą klęskę, która skończyła się śmiercią jego towarzysza, a sam poświęcił swoje lewe oko i utracił 50 lat życia, które odebrała mu Big Mom.

Jego ulubionym jedzeniem była lazania i kości.