bron-broniowoc

Broń-broniowoc jest diabelskim owocem typu paramecia, który umożliwia zmianę każdej części ciała w dowolną broń, a jego użytkownik staje się Ludzką Bronią. Został zjedzony przez Baby 5.

Broń-broniowoc daje użytkownikowi możliwość zmiany ciała w dowolną broń. Władający może przekształcić nawet niewielkie części ciała w broń, takie jak dłonie, ramiona, a nawet palce, lub duże części ciała takie jak cały tułów, a nawet zmienić całe ciało w broń.

Podczas gdy władający przekształcony jest w broń, nie ponosi on obrażenia od własnych ataków, takich jak na przykład detonacja w formie torpedy. Jeśli ciało użytkownika ulegnie rozdzieleniu w wyniku eksplozji broni, może się on łatwo zregenerować, tak samo jak w przypadku owoców typu logia. Jednak władający nie może się regenerować, gdy jest swojej zwykłej formie, nawet jeśli część ciała była przekształcona w broń.

Ogólnie ten owoc nie posiada znaczących słabości, oprócz standardowych słabości diabelskiego owocu.

Broń-broniowoc jest podobny do Chap-chapowocu Wapola, gdyż oba owoce pozwalają użytkownikowi przekształcić ich ciała w broń. Główną różnicą jest to, że Wapol może przemienić się w te bronie które pożarł i może używać je tylko przez dwadzieścia cztery godziny, aż broń zostanie w pełni strawiona, podczas gdy Baby 5 może się zmienić we wszystkie rodzaje broni w każdej chwili. Moc Broń-broniowocu jest podobna również do mocy Ciach-ciachowocu i Bom-bomowocu, ponieważ może produkować noże i materiały wybuchowe.