catarina_devon

„Łowczyni Księżyca w Nowiu” Catarina Devon jest piratem i najniebezpieczniejszą kobietą, jaka kiedykolwiek trafiła do podwodnego więzienia Impel Down. Została uwolniona z poziomu 6 przez Marshall D. Teacha i przyłączyła się do jego załogi. Obecnie jest jednym z dziesięciu kapitanów-gigantów w załodze Czarnobrodego i dowódcą szóstego statku.

Catarina Devon
catarinadevon.jpg
wiek: 36 lat
diabelski owoc: Pies-piesowoc, Model: Dziewięcioogonowy Lis
pochodzenie: South Blue
debiut: Rozdział 575
status: żyje
wzrost: 361 cm
urodziny: 29 marzec
grupa krwi: F

„Łowczyni Księżyca w Nowiu” Catarina Devon jest piratem i najniebezpieczniejszą kobietą, jaka kiedykolwiek trafiła do podwodnego więzienia Impel Down. Została uwolniona z poziomu 6 przez Marshall D. Teacha i przyłączyła się do jego załogi. Obecnie jest jednym z dziesięciu kapitanów-gigantów w załodze Czarnobrodego i dowódcą szóstego statku.

catarinadevon1.jpg

Devon jest bardzo wysoką kobietą, o bladej cerze i długich czarnych włosach, związanych w dwa warkocze. Posiada bardzo długi nos, kwadratową szczękę i szerokie usta. Na głowie nosi kapelusz dwurożny z symbolem pirackiej załogi Czarnobrodego, który z jednej strony ozdobiony jest różą i piórami, a drugiej długim pióropuszem. Ponadto nosi gorset, który z tyłu sięga jej aż do kolan, koszulę w paski, proste spodnie ze związanymi nogawkami i buty na obcasie. Na plecach zarzucony ma długi płaszcz, a przy prawym biodrze nosi miecz.

Przed przeskokiem w czasie, kiedy uwięziona była w podwodnym więzieniu Impel Down, nosiła koszulę z dużym dekoltem w biało-czarne pasy, purpurowy płaszcz, naszyjnik z niebieskich korali, jasnofioletowe spodnie i ciemnofioletową szarfę.

Catarina Devon jest jedną z najsilniejszych i najniebezpieczniejszych kobiet wśród piratów o czym świadczy jej osadzenie na poziomie 6 w podwodnym więzieniu Impel Down. Ponadto jest jedną z niewielu osób, które po przybyciu Czarnobrodego przeżyły krwawą walkę o życie pomiędzy więźniami i zostały przez niego uwolnione.

❦ Diabelski owoc

Deven zjadła Pies-piesowoc, Model: Dziewięcioogonowy Lis - diabelski owoc zaliczany do Mitycznych Zoan, który umożliwia jej przemianę w kitsune, znanego z japońskich legend lisa o dziewięciu ogonach. Unikalną zdolnością tego owocu jest możliwość transformacji władającego w fizyczną kopię każdego, kogo dotknie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Naś-naśladowocu. Ewentualne różnice w działaniu obu owoców nie są obecnie znane.

Przeszłość

Catarina Devon jest najpotężniejszą schwytaną przez marynarkę kobietą-piratem, która została osadzona na poziomie 6 w podwodnym więzieniu Impel Down. W trakcie swojej kariery na morzach zyskała szczególnie złą sławę z powodu obsesji na punkcie kolekcjonowania głów pięknych kobiet.

Impel Down

Kiedy piracka załoga Czarnobrodego, korzystając z zamieszania panującego w więzieniu, dotarła na poziom 6, Marshall D. Teach postanowił urządzić wśród więźniów krwawą walkę o życie, obiecując że uwolni tylko tych którzy przeżyją. Spośród nielicznych ocalałych, czworo więźniów postanowiło przyłączyć się do załogi Czarnobrodego i jedną z nich była Devon.

Marineford

Zaraz po opuszczeniu Impel Down, powiększona o nowych członków załoga Czarnobrodego udała się do Marineford, gdzie trwała właśnie wielka wojna na szczycie. Po ujawnieniu się na polu bitwy zostali szybko rozpoznani przez żołnierzy marynarki, jako niebezpieczni uciekinierzy z więzienia. Całą załogą stawiła czoła ciężko rannemu i osłabionemu Białobrodemu, a ich jednoczesny atak okazał się dla Imperatora ciosem śmiertelnym. Chwilę później pomogła zarzucić czarną płachtę na ciało Białobrodego i broniła go w czasie gdy Czarnobrody przejmował moce Wstrząs-wstrząsowocu. Gdy to mu się udało, Devon cieszyła się razem z resztą załogi. Później wraz z innymi została zaatakowana przez admirała floty Sengoku, jednak przybycie Shanksa sprawiło, że wojna dobiegła końca i wraz z resztą załogi uciekła z pola bitwy.

Wojna na szczycie - konkluzja

Przebywając w Nowym Świecie, załoga Czarnobrodego schwytała Jewelry Bonney i jej załogę, z zamiarem wymiany jej na okręt marynarki wojennej. W między czasie Devon narzekała na fakt, że wciąż musi nosić więzienny strój i zasugerowała, że powinni wkrótce odwiedzić jakieś miasto. Kiedy okazało się, że marynarka przysłała okręt z Czerwonym Psem na pokładzie, załoga została zmuszona do szybkiej ucieczki.

Przeskok w czasie

Rok po wojnie na szczycie miała miejsce wojna zemsty, w której pozostali przy życiu członkowie załogi Białobrodego przegrali w bitwie z załogą Czarnobrodego. Po zwycięstwie Marshall D. Teach ogłoszony został nowym Imperatorem. Jego załoga stała się dużo bardziej liczniejsza, a Catarina Devon została mianowana jednym z dziesięciu kapitanów-gigantów i dowódcą szóstego statku w nowopowstałej pirackiej flocie Czarnobrodego.

Jej ulubionym daniem jest sasami z drobiu typu brojler - jest to jedna z form yakitori, japońskiego kurczaka nadziewanego na szaszłyk, przygotowana z wykorzystaniem wewnętrznej części piersi.