monet

Monet była asystentką i sekretarką dla Caesara Clowna na wyspie Punk Hazard. Tak na prawdę, była działającą w ukryciu agentką Donquixote Doflamingo. Początkowo posiadała ona ludzkie ręce i nogi, jednak w pewnym momencie zastąpione zostały one skrzydłami i pazurami ptaka, przez co jej wygląd przypominał harpie.

Monet
monet.jpg
wiek: 30 lat
diabelski owoc: Śnieg-śniegowoc
nagroda: nieznana
pochodzenie: North Blue
debiut: Rozdział 657
status: nie żyje

Monet była asystentką i sekretarką dla Caesara Clowna na wyspie Punk Hazard. Początkowo posiadała ona ludzkie ręce i nogi, jednak w pewnym momencie zastąpione zostały one skrzydłami i pazurami ptaka, przez co jej wygląd przypominał harpie. Tak na prawdę, była działającą w ukryciu agentką Donquixote Doflamingo. Posiadała moc diabelskiego owocu typu logia - Śnieg-śniegowocu - który daje użytkownikowi kontrolę nad śniegiem. Jej młodszą siostrą jest Sugar.

monet1.jpg

Jako harpia, zamiast rąk posiadała duże białe skrzydła, które na czubkach stawały się jasnozielone, zamiast stóp miała szpony i dodatkowo posiadała ogon. Oprócz tego Monet wyglądała jak typowy człowiek, jednak jej długie nogi sprawiały, że wydawała się znacznie wyższa. Posiadała długie zielone włosy i brązowe oczy.

Monet nosiła żółto-pomarańczowe spodnie i zieloną podkoszulkę z napisem „HAPPY”. Przy pasku posiadała przenośny Ślimakofon.

W retrospekcjach Monet pojawiała się w ludzkiej postaci z normalnymi rękoma i nogami. Nosiła wtedy koszulkę w paski i obcasy.

Monet wydaje się być postacią nonszalancką i dosyć sadystyczną, a przy tym pracowitą. W czasie walki swoją uwagę skupia na najsłabszych przeciwnikach starając się wyeliminować ich najpierw. Nie waha się również podawać dzieciom narkotyk w postaci cukierków. Co ciekawe jest również nieśmiała - pod wpływem komplementów Sanjiego - rumieniła się i chowała za skrzydłami.

Rodzina

Monet i Sugar były siostrami, które zostały uratowane przez Doflamingo z wyjątkowo paskudnego środowiska. Monet miała wtedy 17 lat, a Sugar 9 lat. Obie postanowiły, że resztę życia poświęcą swojemu wybawcy, a diabelskie owoce otrzymały już po dołączeniu do załogi. W mandze nigdy nie ukazano żadnych interakcji pomiędzy siostrami, nie wiadomo nawet czy Sugar była świadoma śmierci Monet.

Monet zjadła diabelski owoc - Śnieg-śniegowoc - za pomocą którego może kontrolować i przeistaczać się w śnieg. Wykorzystuje to do tworzenia śnieżnych barier, które są całkiem wytrzymałe i trudne do sforsowania dla przeciwnika. Może również zmieniać się w śnieżnego potwora, który atakuje wielkimi zębami. W bezpośredniej walce wykorzystuje dwa olbrzymie szpikulce do lodu, które trzyma w swoich szponach.

Ataki z których korzysta Monet w walce:

  • Igloo - Monet tworzy śnieżną barierę wokół jakiejś osoby lub przedmiotu. Może tworzyć również wielowarstwowe bariery, które są praktycznie niezniszczalne.
  • Śnieżny Parkan - Monet tworzy śnieżną ścianę, jednak znacznie słabszą niż Igloo.
  • Wieczny Śnieg - Monet zmienia się całkowicie w śnieg, unieruchamia przeciwnika, po czym pojawia się za nim w postaci śnieżnego potwora o wielkich zębach. Za pomocą tego ataku z łatwością odgryzła rękę żołnierzowi marynarki.
  • Mokry Śnieg - Skórowy Miecz - Monet zamraża swoje skrzydła, dzięki czemu stają się one ostre jak miecz.
  • Śnieżne Króliczki - Monet atakuje przeciwnika śnieżnymi kulkami w kształcie główek królików.
  • Śnieżyca - Monet tworzy potężną śnieżną zamieć.

Przeszłość

monet2.jpg

Monet została wysłana na Punk Hazard przez Donquixote Doflamingo, aby monitorowała wszystkie poczynania Caesara Crown. Pomagała mu ona w eksperymentach na dzieciach, dając im między innymi narkotyk NHC10. Gdy na wyspę przybył Trafalgar Law, zajmowała się zbieraniem wszystkich informacji o nim. Gdy okazało się, że Law jest doktorem, poprosiła go by pomógł wszystkim ludziom na wyspie, którzy stracili nogi z powodu trującego gazu. Law usuną jej serce i przekazał je Caesarowi, wraz ze swoim własnym, jako zabezpieczenie przed ewentualną zdradą którejkolwiek ze stron.

Punk Hazard

monet4.jpg

Po raz pierwszy Monet dostrzeżona została przez Usoppa, gdy obserwowała walkę Luffy'ego i Zoro ze smokiem. Odleciała jednak nim inni mogli ją zobaczyć. Lecąc nad wyspą, rozmawia przez Ślimakofon i dowiaduje się o czterech intruzach w ośrodku badawczym.

Później pojawia się w laboratorium, kiedy czytając w gazecie artykuł o powrocie Słomkowych Kapeluszy, informuje o nich Caesara. Kiedy Caesar otrzymuje od Jokera zgodę na wyeliminowanie intruzów, ostrzega go ona przed załogą Luffy'ego, gdyż ich realna siła może znacznie wykraczać ponad ich informacje. Szalony naukowiec docenia jej pracowitość. W czasie rozmowy Caesara z Lawem informuje go ona o jego powiązaniach z Luffy'm z przed dwóch lat.

Gdy Caesar opuścił budynek laboratorium, by rozprawić się ze Słomkowymi, pojawił się Law. Poinformował ją, że ma zamiar opuścić wyspę i potrzebuje skorzystać z jej mocy i umiejętności. Monet żartobliwie spytała się go czy to randka, zgodziła się jednak z nim pójść, gdyż i tak się nudziła. W czasie gdy szli korytarzem, Law w pewnym momencie pada na kolana łapiąc się za serce. Monet początkowo wygląda na zmartwioną, jednak gdy na końcu korytarza pojawia się Vergo, zaczyna chichotać. Obserwuje ona jak Vergo informuje Lawa, że ich obecność tutaj spowodowana jest brakiem zaufania do Caesara.

Później, gdy udało się uwięzić Luffy'ego, Lawa i Smokera, obserwuje ona wielki eksperyment Caesara, który transmitowany jest przez Ślimakofon, do potencjalnych kupców z nielegalnego półświatka. Gdy jednak więźniom udaje się uciec i wtargnąć do obiektu badawczego, Caesar nakazuje Monet wpuścić śmiertelny gaz do środka budynku. Monet ostrzega go, że w środku znajduje się również Vergo, jednak jest mu obojętne to czy zginie.

monet6.jpg

Później obserwuje jak Luffy ponownie próbuje schwytać Caesara. Gdy jest on bliski zadania decydującego ciosu, wkracza do walki i chroni Caesara, używając swoich śnieżnych barier. Ostrzega ona Luffy'ego, że jeśli cokolwiek stanie się Caesarowi, może stracić życie z ręki Jokera. Zdając sobie sprawę, że nie ma szans w bezpośredniej konfrontacji, unieruchamia ona Słomkowego Kapelusza dziesięcio-warstwową śnieżną barierą, po czym przytula się do niego, w celu ochłodzenia i osłabienia jego ciała. Gdy wydaje się, że Luffy przegra, udaje mu się uciec dzięki zniszczeniu podłogi, spada jednak do podziemi.

Wkrótce potem pojawia się blokując drogę przed Mochą, która ucieka z cukierkami-narkotykami przed resztą dzieci. Za nimi podążają Nami, Chopper, Robin i Zoro, których powstrzymuje tworząc śnieżną zamieć. Rani Robin, która próbuje spowolnić szalejące dzieci. Zostaje jednak zastopowana przez Zoro, który dostrzega fakt, że posiada moc diabelskiego owocu typu logia. Dzięki temu Nami, Chopper i Robin mogą kontynuować pościg. Monet zauważa, że Zoro w walce z nią ogranicza się jedynie do blokowania ciosów, mimo że jest znacznie silniejszy.

Chwile później pojawiają się żołnierze marynarki, oraz Sanji i Tashigi. Komplementują jej urodę, co wprawia Monet w zakłopotanie. Gdy zdaje sobie sprawę, że marynarka również podąża za dziećmi, zaczyna ich eliminować zmieniając się w swoją demoniczną formę. Zostaje jednak powstrzymana przez Tashigi, która decyduje się zostać i podjąć z nią walkę.

monet7.jpg

Na placu boju pozostają Zoro i Tashigi, która zauważa, że nie traktuje on harpii na poważnie, gdyż ma opory przed atakowaniem kobiet. Gdy Zoro się wycofuje, Monet korzysta z szansy i atakuje Tashigi. Wykorzystuje śnieżną zamieć by oślepić przeciwnika, po czym w swojej demonicznej formie wgryza się jej w ramię. W porę jednak interweniuje Zoro, raniąc ją w policzek. Monet jest zaskoczona, gdyż była przekonana, że Zoro nigdy nie zaatakuje kobiety. Ten jednak ostrzega ją, że powinna uciec, gdy zdała sobie sprawę z różnicy w ich sile i rusza na nią. Monet sparaliżowana strachem nie jest w stanie się poruszyć, a Zoro przecina ją swoim mieczem na pół. W swoim ataku nie wykorzystał jednak Dominacji, dlatego harpia przeżyła. Nie jest jednak w stanie powrócić do swojej pierwotnej postaci, gdyż paraliżuje ją strach. Gdy Zoro się odwraca, próbuje go jeszcze zaatakować rozpaczliwym atakiem, zostaje jednak zraniona jednym cięciem przez Tashigi i pada na ziemie pokonana.

Po pewnym czasie odzyskuje jednak przytomność i ucieka do innej części laboratorium. Tam kontaktuje się z Jokerem i przepraszając za swoje niepowodzenie, chce uruchomić proces autodestrukcji, który zabije wszystkich ludzi znajdujących się na wyspie oprócz Caesara. Rozwiązanie to satysfakcjonuje Jokera, gdyż sam chciał wydać takie polecenie swojej podwładnej, która jest gotowa umrzeć za niego. Monet nie udaje się jednak w porę wcisnąć przycisku, gdyż Caesar przebija jej serce, myląc je z sercem Smokera.

monet9.jpg Monet jest pierwszą kobietą, jaką poznajemy w mandze, która korzysta z mocy diabelskiego owocu typu logia.

W rozdziale 805 - w SBS - Oda narysował Monet jako dziecko.

Jej ulubionym daniem były lody z zielonej herbaty matcha.