Rozdział 720
Więźniowie gladiatorzy
r720.jpg
Caribouwe kehihihi w Nowym Świecie
Odc. 37 „Uwolnij robotników i babcie!!”
Tom: 72
Data wydania: 9 września 2013
Liczba stron: 19
Poprzedni rozdział:
Rozdział 719
Następny rozdział:
Rozdział 721

Organizatorzy starają się jak najszybciej naprawić arenę na stadionie, przed rozpoczęciem kolejnej rundy. W między czasie Luffy udaje się na odpoczynek, jednak niemal od razu zostaje zaatakowany przez Cavendisha, który pragnie jego śmierci. Bartolomeo, słysząc jak jeden z gladiatorów kpi z Luffy'ego, wpada w szał atakując go brutalnie i wykrzykuje, że to Luffy zostanie Królem Piratów. Okazuje się, że Bartolomeo był w Loguetown, kiedy Luffy będąc w beznadziejnej sytuacji, wykrzyczał swoje marzenia. W ten sposób stał się on dla Bartolomeo idolem i inspiracją do wyruszenia na morze.

Luffy ciągle walcząc z Cavendishem, słyszy Boo, którego dziadek chce z nim porozmawiać. Chinjao dziękuje Luffy'emu, kłaniając się głową w dół i przy okazji niszczy podłogę w korytarzu. Dzięki powstałemu zamieszaniu Luffy'emu udaje się uciec z pomocą Rebecci. Po drodze spotykają oni Burgessa rozmawiającego z Czarnobrodym przez Ślimakofon. Okazuje się, że jego celem jest również zdobycie diabelskiego owocu Ace'a.

Po kupieniu Luffy'emu jedzenia, Rebecca pokazuje mu kwatery gladiatorów, gdzie mogą się bezpiecznie schować. Po krótkiej rozmowie, Luffy zostaje schwytany przez kraty, przez jednego z gladiatorów, a Rebecca próbuje zaatakować go mieczem. Luffy z łatwością uwalnia się i obala na ziemię Rebecce. Okazuje się, że wszyscy gladiatorzy są tak naprawdę więźniami skazanymi przez Doflamingo na walkę na arenie, aż do śmierci. Rebecca mówi Luffy'emu, że Pan Żołnierz planuje uwolnić wszystkich skazanych gladiatorów, jednak ona chce zdobyć diabelski owoc, by móc obronić jego.