koala

Koala jest jednym z ważniejszych oficerów w Armii Rewolucjonistów gdzie pełni funkcje Instruktorki Ryboludzkiego Karate. Dawniej byłą niewolnicą, uwolnioną przez Fisher Tigera w czasie jego ucieczki z Mariejois.

Koala
koala1.jpg
wiek: 23 lat
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 622
status: żyje
wzrost: 160 cm
urodziny: 25 października

Koala jest jednym z ważniejszych oficerów w Armii Rewolucjonistów gdzie pełni funkcje Instruktorki Ryboludzkiego Karate.

Dawniej byłą niewolnicą, uwolnioną przez Fisher Tigera w czasie jego ucieczki z Mariejois. Pływała wraz z piracką załogą Słońca do chwili odnalezienia jej rodzinnego domu.

Jako dziecko Koala była chudą dziewczyną z długimi, rozczochranymi brązowymi włosami i dużymi, okrągłymi oczami. Jako niewolnica na plecach miała wypalony znak Niebiańskich Smoków, który zastąpiony został przez Fisher Tigera znakiem Piratów Słońca.

Przeszłość

Po ataku Fisher Tigera na Mariejois, Koala podobnie jak wielu innych niewolników, uciekła na jedną z pobliskich wysp. Niestety mieszkańcy nie byli w stanie zapewnić jej powrotu do rodzinnego domu. Trzy lata później wyspę odwiedzili Piraci Słońca, na których czele stał Fisher Tiger. Zostali poproszeni przez mieszkańców o dostarczenie Koali z powrotem do domu, na co zgodził się ich kapitan.

Koala od razu spotkała się z agresją ze strony Arlonga, którego przepełniała nienawiść do ludzi, został jednak powstrzymany przez Hatchyka. Fisher Tiger wypalił na jej plecach symbol Piratów Słońca, by zakryć znak niewolnika. W końcu Piratom Słońca udało się zdobyć Eternal Pose, prowadzący do domu Koali, Wyspy Foolshout. Gdy dotarli na miejsce, Tiger zabrał ją do jej wioski. Mieszkańcy, choć przestraszeni, byli wdzięczni za okazaną Koali pomoc.

Chwilę później, po odejściu Tigera, usłyszała dziwne odgłosy dochodzące z oddali. Gdy spytała się matki, czy również je słyszy, ta zaprzeczyła. Prawda była taka, że Fisher Tiger został zaatakowany przez Marynarkę, ponieważ wydali go mieszkańcy poprzedniej wyspy, w zamian za bezpieczeństwo Koali oraz wymazanie jej niewolniczej przeszłości.

Saga Dressrosa

Koala siedziała na grupie pokonanych przeciwników i rozmawiała przez Ślimakofon z Sabo.